Aktuality z nemocnice

Oznámení o ukončení smluvního vztahu s VZP v oboru alergologie a klinická imunologie

Vážení klienti, dovolujeme si Vám oznámit, že došlo k ukončení smluvního vztahu ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v oboru alergologie a klinická imunologie.
Vzniklá situace nám velice mrzí, v případě zajištění zdravotní péče v tomto oboru se prosím obraťte na příslušnou pobočku VZP.

O zadluženou pražskou léčebnu se přetahují investoři

Významnou pražskou léčebnu dlouhodobě nemocných trápí vleklé insolvenční řízení. Nemocnice sv. Alžběty, která funguje přímo na Albertově, do něj spadla po náhlém úmrtí předchozího majitele Jana Zívala. O úpadku bylo rozhodnuto v půlce roku 2016. Co bude s nemocnicí dál, dosud není jasné.

Strohé místnosti, prázdné účty zaměstnanců, kteří už několik měsíců nedostali výplaty, nedostatek zdravotnického personálu. Tak vypadala Nemocnice sv. Alžběty předtím, než do ní loni v září nastoupil současný krizový management. Začala tak reorganizace, kterou povolil Městský soud v Praze v rámci insolvenčního řízení.

Krizoví manažeři chystají pražskou nemocnici sv. Alžběty na nové majitele

Nemocnice bez teplé vody i prostěradel. Začala její záchrana

Pražskou Nemocnici svaté Alžběty založily v 18. století řeholnice řádu alžbětinek, aby se starala o ženy. O tři století později tomuto zařízení, kde je léčebna dlouhodobě nemocných a odborné ambulance, hrozil konec kvůli vyhlášenému úpadku. Teď se zdá, že má nejhorší časy za sebou. A krizový management vypracoval reorganizační plán, který by mohli věřitelé schválit na konci června.

Reorganizační plán by mohl nemocnici sv. Alžběty pomoci z dluhů

Praha 30. dubna (ČTK) - Věřitelé nemocnice sv. Alžběty by mohli na konci června schválit reorganizační plán, který by jí umožnil návrat k běžnému fungování. ČTK to řekla současná ředitelka nemocnice Štěpánka Heřmánková. Firma, která zařízení provozuje, je od loňského roku v úpadku. Od ... Zjistit více